easter-table-decor-42

Wielkanoc – inspiracje vol.2

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Jeżeli jeszcze nie macie dość świątecznych inspiracji, to zapraszam Was do dalszego oglądania :)

W poprzednim życiu musiałam być farmerem. Moja miłość do sielskich klimatów rośnie z roku na rok. Święta to świetny pretekst by puścić wodze fantazji.Wielkanoc jak co roku spędzimy w domu moich Rodziców, ale to nie znaczy, że w naszym domu ten dzień ma się nie różnić od innych. 

Serwuję więc Wam drugą porcję świątecznych inspiracji :) Wierzcie  mi, że to tylko ułamek z zasobów folderu „Wielkanoc” na moim komputerze :)

 

Choć nie jestem fanką złota, to muszę przyznać, że pięknie prezentuje się tu w towarzystwie butelkowej zieleni. Całość wieńczy odrobina naturalnych materiałów, śnieżnobiała serweta i gniazdo pełne jajek. Piękna paleta barw i połączenie tekstur. Sztućce chętnie widziałabym u siebie :)

 

Może nie jest to dekoracja stricte wielkanocna, ale wiosenna i robiąca piorunujące wrażenie na pewno! Przysięgłabym, że widziałam to zdjęcie w którejś z ostatnich Werand lub Werand Country. Wyobraźcie sobie jak ta kompozycja będzie wyglądać w pełnym rozkwicie. A jak oszałamiająco będzie pachnieć! Cudo. Do tego białe szafirki i wystające ponad prostą donicę cebulki roślin. Piękna, naturalna kompozycja, w której największe wrażenie robi taki ogrom kwiatów w jednym miejscu. Czy zostało tam miejsce na choćby grudkę ziemi? :)

 

 

Nie ma to jak konkretna dawka różu 😉 Choć ten kolor nie należy do moich ulubionych, to jednak jest w tym zdjęciu coś co mnie przekonuje. Może to zasługa cudownego fajansu (bardzo podobny widziałam ostatnio w moim ukochanym sklepie ze starociami – żałuje teraz jeszcze bardziej, że nie zdecydowałam się kupić choćby jednej filiżanki)?Odwaga gospodarzy, by powtórzyć motyw na obrusie? Może to sprawa polnego bukietu?  Jest w tym stole coś miłego, ciepłego.

 

Gdzieś już widziałam tę zastawę… 😉 Talerze ułożono na wiklinowych gniazdach, a dookoła, na jutowym bieżniku przycupnęło stadko zajączków. Jeżeli ktoś chciałby mi podarować te szklanki z kolorowego szkła, to się nie obrażę :)

 

 

Na Wielkanoc nawet wianki są jajowate. Drobne, polne kwiatuszki wplecione między zielone gałązki nadają mu „farmerskiego” charakteru. Gratulacje dla ptaszków – w gnieździe mają aż dwa jajka!

 

Tatuaże dla jajek? Chętnie! Pamiętacie te, które odbijało się na skórze wodą? Ktoś wpadł na pomysł by wykorzystać ten trik na jajkach. Wyszło mu to bardzo dobrze!

 

 

Zgadnijcie jak będą wyglądać moje pisanki w tym roku. 😉

 

Jak postępują prace w Waszych domach? Ja mam zamiar umyć jutro okna, ale mówię tak już któryś dzień z kolei, więc nic nie obiecuję :)

 

Agnieszka

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *