trees

Simple Christmas Tree – dla leniwych czy odważnych?

Choć do Świąt daleko, to jednak coraz bliżej 😉 W sklepach robi się sielsko, ciężarówki Coca-Coli już w drodze, myśli same dryfują w stronę bożonarodzeniowych dekoracji.

Właśnie o dekoracje będzie się dziś rozchodzić. A właściwie o ich brak. Już od kilku lat Maria z Dreamy Whites zachwyca mnie swoimi świątecznymi drzewkami. Zwykle nie ma na nich nic. Zupełnie nic. Żadnych ozdób, łańcuchów, nawet światełek. Tylko piękne, srebrzyste odmiany iglaków wstawione w wiklinowe kosze, ocynkowane wiaderka, drewniane skrzynki lub omotane grubym wełnianym kocem. I nic więcej im nie potrzeba.

Ogromną rolę odgrywa też wnętrze, w którym drzewko stoi. U Dreamy Whites jest no cóż…po prostu dreamy :) Bogato ozdobiona choinka byłaby świętokradztwem.

trees2

Kilkukrotnie przemknęła mi przez myśl wizja takiej nagusieńkiej choinki. Jednak Latorośl szybko tę wizję rozwiała – no, bo trzeba na drzewku powiesić bombkę policjanta, pociąg i taksówkę!

Jednak taka prosta, naga choinka wygląda pięknie. Coś idealnego dla leniwców 😉 ale tak poważnie – to wersja dla odważnych. Ktoś z Was odważyłby się na ozdobę bez ozdób? Ja w przyszłości na pewno – świeże, zielone gałązki są piękną dekoracją.

trees

zdjęcia via Pinterest (Dreamy Whites)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *