main

MIESZKANIE – Łazienka vol.2

Dzień odbioru kluczy do naszego mieszkania zbliża się coraz szybciej 😀 Poziom naszej ekscytacji sięgnął już sufitu, ale razem z nim przyszło też pewne zwątpienie. Czy damy radę zrobić wszystko tak szybko jak zaplanowaliśmy? Czy damy radę zrobić wszystko zgodnie z planem? Aby nieco posegregować pomysły kontynuuję tu napoczęty ostatnio wątek łazienki :) Tym razem skupiam się na płytkach :)

Nasza praca to praca niemal na okrągło (własny biznes, czyli nie „pracuj kiedy chcesz”, a raczej „pracuj kiedy tylko możesz” 😉 ), to znacznie utrudnia nam możliwość zwiedzania marketów budowlanych i sklepów specjalistycznych w poszukiwaniu płytek :) Ale jak zawsze, z pomocą przyszedł internet. Przekopałam się przez wiele stron oferujących interesujące płytki, kilka z nich nawet pozytywnie mnie zaskoczyło. Płytki nadal ostatecznie nie zostały wybrane, ale mamy znacznie zawężone grono finalistów.

 

Płytki podłogowe imitujące drewno

Właśnie na takich mi zależy. Płytki imitujące dość ciemne drewno, najlepiej o nieregularnym wybrawieniu i wyraźnym usłojeniu. Chętnie z wyczuwalną fakturą i koniecznie w formie długich „desek”. Poszukując różnych wzorów trafiłam na 4, które szczególnie przykuły moją uwagę. Wszystkie okazały się pochodzić od włoskich producentów płytek ceramicznych :)

1. CERAMICA CAMPANI, Legni Maso Fume

płytki podłogowe imitacja drewna 1

Ceramica Campani to firma powstała w 1957 roku, od 2012 należy do grupy Kale Italy, która wspiera unikatową włoską tradycję produkcji ceramiki. Hołdując tradycji Ceramica Campani i Kale Italy starają się unowocześnić metody produkcji i oferować wyselekcjonowane wzory idące z duchem czasu i trendów, jednocześnie pozostając ponadczasowymi.

 

2. CISA CERAMICHE, Vintage Melange

vintage-melange

Cisa Ceramiche to firma powstała w 1954r w Sassuolo. Od tamtego czasu nieustannie się rozwijają i poszerzają swoją ofertę.

 

3. CERAMICA CASTELVETRO, Woodland Walnuts

woodland-walnut

Od 1971 roku Castelvetro zajmuje się produkcją płytek ceramicznych, skupiając się na estetyce i designie oraz ciągłym ulepszaniu metod produkcji.

4. ENERGIE KER – Woodstock Castagno Rett.

woodstock-castagno-rett

Firma zajmuje się produkcją płytek ceramicznych wszelkiego rodzaju od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, wytwarza ich aż 15 milionów rocznie! Wiedzą co robią i robią to dobrze :)

 

Osteteczna decyzja jeszcze nie zapadła, ale trzeba się będzie niedługo zdecydować :) Niektóre z nich są sprowadzane na zamówienie, a mając na uwadze, że termin rozpoczęcia prac się zbliża, należałby już jedne z nich zamówić :) Wybór nie będzie łatwy, ale dokonać go trzeba :) Różnice w cenie płytek nie są drastyczne, poza tym sam metraż do wypłytkowania nie jest powalający, więc tym bardziej nie ma to takiego znaczenia :) Wychodzimy z założenia, że rzeczy takie jak płytki lub drzwi, czyli coś co nie łatwo po jakimś czasie wymienić, to coś na czym nie warto skrupulatnie oszczędzać – zostaną z nami na długo.

Zobaczcie jeszcze raz nasze typy, i kto wie, może pomożecie nam podjąć decyzję :)

porownanie

 

 

Płytki ścienne imitujące marmur

Tym razem wybrałam dwa rodzaje płytek – oba pochodzą od hiszpańskiego producenta Geotiles. Oba wzory imitują marmur. Według T. są identyczne, ja jednak widzę w Calcucie nieco cieplejsze użyłkowanie niż w Agorze (#crazylady) :)

AGORA-GEO CALCUTA-GEO

 

Płytki różnią się natomiast ceną 😀 Agora jest niemal połowę tańsza niż Calcuta 😀 Poniżej zestawiam Wam obie przykładowe płytki :)

agor-calc

Czas podejmowania decyzji już prawie nadszedł :) Tylko co wybrać? Macie swoje typy? :)

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *