002

Ikat Pillows – poduszki ze wzorem ikat

Wybaczcie przerwę, ale praca pochłonęła mnie jak Etna Pompeje. Podczas ostatniej wizyty w starym, dobrym Pepco (jak zwykle byłam po coś w stylu skarpetek i skończyło się też jak zwykle), na promocyjnym regale trafiłam na fajne poszewki na poduszki. Kosztowały, jeżeli się nie mylę 9,9 za sztukę, więc złapałam dwie i oczywiście zapomniałam o skarpetkach.

Poszewki przykuły moją uwagę, ponieważ Pepco znów zaskoczyło mnie pozytywnie – materiał, z którego zostały wykonane był w nic innego jak wzór ikat. Wzór ten otrzymuje się dzięki specjalnej technice tkania materiału – zanim do niego dojdzie osnowa jest farbowana na różne kolory, co daje finalny efekt delikatnego rozmycia. Technika ta była stosowana już w czasach starożytnego Egiptu. Po raz kolejny mam świetny refleks!  😉

Ikat to świetny sposób na wprowadzenie do monochromatycznego wnętrza koloru. Można stosować totalnie i wytapetować cały pokój, ale można też powiesić zasłony lub zainwestować w nowe poszewki (tak!)

Moje poszewki są z odrobiną żółci, ale dostępne były też z zielenią lub pomarańczem.

00

A na deser mam dla Was kilka wyśmienitych propozycji :)

ikat-pillows-1

Z pomponami <3 Po ciemniejszej stronie mocy i w towarzystwie innych wzorów w tej samej palecie kolorystycznej.

ikat-pillows-2

W energetycznych kolorach, boho i w eleganckich neutralnych kolorach.

ikat-pillows-4

W świetnej sypialni (swoją drogą, ktoś z Was wie, gdzie mogłabym kupić takie poroże? Boże broń autentyczne! :) ), w towarzystwie wikliny i dywanów „na cebulkę” oraz w wyjątkowo miłym dla oka salonie.

Przedstawione zdjęcia znajdziecie na tej tablicy na moim Pinterest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *