4drzwi

4 kolory drzwi, o których nie pomyślisz

Cześć i czołem :) Od wczoraj Mały Człowiek jest w kropki :) Czerwone i swędzące, więc od dzisiejszej diagnozy oficjalnie ma ospę. Od pół roku żyję jak w transie (tydzień w przedszkolu, dwa w domu), może to już granice szaleństwa, ale po dzisiejszych zaleceniach (syropy, smarowidła i dwa tygodnie w domu :D) uśmiałam się serdecznie 😀 Mogę tylko dziękować losowi, że pracuję w domu, a obie babcie mamy pod ręką (jedną na miejscu, a druga za tydzień zaczyna zimowe ferie). Nie wiem jakich akrobacji w czasie i przestrzeni musiałabym dokonywać, gdybym nie miała dobrych ludzi wokół siebie.

Dziś nieco z przymrużeniem oka, choć muszę przyznać, że to nęcące propozycje. Jeżeli macie możliwości i dość odwagi może zdecydujecie się na taki wybór? Jeżeli tak, to gwarantuję, że kurier i pizza zawsze dotrą do właściwych drzwi 😉

Kolorowe wejściowe drzwi wcześniej kojarzyły mi się z zachowawczym granatem, czernią, ewentualnie zgaszoną czerwienią. Może to kwestia klimatu w jakim żyjemy? Gdybym urodziła się na Florydzie miałabym inne podejście do wystroju wnętrz i zapewne boską opaleniznę 😉 Jasne, soczyste barwy kojarzą mi się z cieplejszymi miejscami i preferowanym widokiem na ocean, ale tak jak ciemny dziecięcy pokój, jasne drzwi wejściowe można odczarować :)

 

NIEBIESKI

niebieski

Lodowe błękity, duck egg blue, greckie niebieskości,… Szlachetnie wyglądają w towarzystwie bieli i innych neutralnych kolorów. Poza tym owady nie przepadają za niebieskim, więc teoretycznie powinny go unikać. Niebieski nierozerwalnie kojarzy się z pełnym świeżości stylem marynistycznym. Wspaniały dom pełen błękitów możecie zobaczyć >>TU<< (za taki widok z wanny przehandlowałabym męża). Ponoć prawie 40% ludzkości wskazuje niebieski jako ulubiony kolor :)

 

ZIELONY

zielony

Mięta, pistacja, szałwia i inne pogodne odcienie :)  Zielenie lubią siebie nawzajem, biel i neutralne kolory. Dobrze odnajdują się w tradycyjnych aranżacjach, nieco odrapanym country i jako zastrzyk koloru w minimalistycznych wnętrzach.

 

ŻÓŁTY

zolty

Żółte drzwi gwarantują wiosnę przez cały rok :) Słoneczne, cytrynowe i kanarkowe odcienie rozświetlają otoczenie i stanowią dobre tło dla innych soczystych kolorów (zobaczcie jak pięknie w towarzystwie żółci czuje się fuksja z pierwszego i drugiego zdjęcia). Efekt „wow” można złagodzić można np otoczeniem w barwach oliwki.

 

RÓŻOWY

rozowy

Pudrowy, koralowy, landrynkowy! Może wyglądać elegancko, dziewczęco i nowocześnie.  Wszystko zależy od otoczenia. Łatkę infantylności już dawno oderwano :) To drugi najbardziej lubiany kolor, który ma również działać uspokajająco.

 

Pomysły bardzo ciekawe, a kolory rzadko spotykane w takim miejscu :) Gdybym była posiadaczką domu z drewnianymi drzwiami, to zdecydowałabym się na odświeżenie ich świeżą warstwą błękitnej  farby. Odważylibyście się na taki krok? 😀 Czy sądzicie, że malowanie drzwi wejściowych na któryś z powyższych kolorów to dobry, czy raczej szalony pomysł? 😉

 

Wszystkie zdjęcia oraz wiele innych pomysłów znajdziecie na tej tablicy na moim Pinterest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *